Családi délután az Intercisa Múzeumban

2018. október 30.

2018. november 10. 14 óra

Az Intercisa Múzeum szeretettel meghívja Önt és kedves családját a Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében megrendezett programjára

Családi délután az Intercisa Múzeumban
2018. november 10-én, szombaton 14:00-18:00 óra között
Helyszín: 2400 Dunaújváros, Városháza tér 4.

Programok:
14:00-18:00 óra: Díjmentesen megtekinthetőek a múzeum tárlatai

A kőkortól a legújabb korig – Látványtár (Helyszín: a múzeum földszint)
Az I. világháború emlékezete (Helyszín: a múzeum földszint)
Dunaújváros története az őskortól az 1970-es évek közepéig (Helyszín: a múzeum I. emelete)
Várnai Gyula képzőművész – HANGMEGHAJTÁS című kiállítása (Helyszín: a múzeum II.
emeleti kiállító terem)

14:00 - 18:00 óra: Őszbúcsúztató játszóház, Kézműves programokkal várjuk az érdeklődő gyerekeket és a szülőket, a múzeum I. emeletén.

Lehetőségük lesz készíteni:
- liba figurás ajtó dekorációt,
- decoupage technikával készülő hűtőmágnest,
- könyvjelzőt,
- liba figurás asztaldíszt.

14: 00 – 18: 00: A néprajzi szoba foglalkoztató terében Sipos Tamás bőrműves, a népművészet ifjú mestere is bemutatja mestersége fortélyait. Segítségével a gyerekek bőrszálból fonott kulcstartót készíthetnek.

14:30 - 15:30 : Nyitott ajtó! - Az Intercisa Múzeum pincétől a padlásig felfedezésre vár! című múzeumi túra Buza Andrea és Keszi Tamás, régész vezetésével.

16:30 -  17:30  : Nyitott ajtó!- Az Intercisa Múzeum pincétől a padlásig felfedezésre vár! című múzeumi túra Buza Andrea és Keszi Tamás, régész  vezetésével. A látogatók elől elzárt múzeumi helyszínek, ismeretlen múzeumi tevékenységek, egyedi tárgyak várják a látogatókat. A pincétől a padlásig bejárhatják a múzeum összes olyan helyiségét muzeológus vezetésével, amit a hagyományos belépőjeggyel nem láthatnának.

A rendezvényen való részvétel díjtalan!

Cím: 2400 Dunaújváros, Városháza tér 4.
E-mail: intercisamuz@gmail.com
Web: www.intercisamuzeum.hu

Támogatók:
Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata, D-online, InfoDunaújváros, Dunaújvárosi
Hírlap, D+TV, Szuperinfó, Rádió24, ArtKalauz,museum.hu, oszifesztival.hu