1956 - AHOGY ÉN LÁTTAM

2016. augusztus 25.

Kedves Városlakók!

A dunaújvárosi Intercisa Múzeum és a József Attila Könyvtár egy felhívással fordul Önökhöz. 2016-ban ünnepeljük az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulóját. Ezzel kapcsolatban szeretnénk az Önök segítségét kérni. A két intézmény közösen kutatóprogramot szervez.
Kérjük, jelentkezzenek mindazok, akiknek volt valamilyen szerepük az eseményekben országos vagy helyi szinten, azok akik, átélték az eseményeket és szívesen beszélnének róla. Várjuk azok jelentkezését is, akik egy-egy családtagjukról mesélnének, az ő szemszögükből mondanák el az eseményeket.
Ezeket a visszaemlékezéseket kérjük, juttassák el hozzánk az Intercisa Múzeum vagy a József Attila Könyvtár címére postán vagy személyesen.

A visszaemlékezéseket a következő elérhetőségek valamelyikére kérjük eljuttatni:
Intercisa Múzeum
Cím:2400 Dunaújváros, Városháza tér 4.
Tel:06-25/411-315, 06-25/408-970
E-mail: intercisamuz@gmail.com

Kapcsolattartó:
Kronászt Margit, történész
E-mail: kronaszt.margit@gmail.com

József Attila Könyvtár
Cím: 2400 Dunaújváros, Apáczai Csere János utca 9.
E-mail: olvszolg@jakd.hu