Nyitvatartás: keddtől péntekig 10-16 óráig. Minden hónap első vasárnapján 14-18 óráig.

Kelet Népe'80. A Sebes-Körös partjától az Adler-nyomdáig

MEGHÍVÓ

Az Intercisa Múzeum tisztelettel meghívja Önt és kedves családját

a „ Kelet Népe ’80. A Sebes-Körös partjától az Adler-nyomdáig ” című időszaki vándorkiállítás megnyitójára

2016. MÁJUS 9. HÉTFŐ, 16:00 óra

Helyszín: 2400 Dunaújváros, Városháza tér 4. Intercisa Múzeum földszint

A tárlat Berettyóújfaluról érkezik, a Bihari Múzeum és Sinka István Városi Könyvtár jóvoltából. Dunaújváros a vándorkiállítás utolsó állomása, a tárlaton az érdeklődő Barsi Dénes, Szabó Pál, Sinka István és Adler József életével, valamint a Kelet Népe című folyóirat létrejöttével ismerkedhet meg.

A megnyitó programja:

Farkas Lajos, múzeumigazgató köszöntője
Szémánné Veres Gabriella, irodalmi-muzeológus, Bihari Múzeum és Sinka István Városi Könyvtár, a kiállítás kurátora bemutatja a tárlatot

Oroszi Katrin, Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola Szilágyi Erzsébet Tagintézmény 8.e osztályos tanulója, Sinka István:Bihari táj című versét szavalja.

Megtekinthető: 2016.május 09-30. között keddtől-péntekig 10 -16 óráig

Elérhetőség:
Tel: 06-25/411-315, 06-25/408-970
E-mail: intercisamuz@gmail.com
Honlap: www.intercisamuzeum.hu

Támogatók: Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata, D-online, InfoDunaújváros, Dunaújvárosi Hírlap, Szuperinfó, Rádió24, ArtKalauz, museum.hu