70 éves a város- "...hétszáz nap alatt város született a kukoricaföldek helyén"

M E G H Í V Ó

Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata és az Intercisa Múzeum tisztelettel és szeretettel meghívja Önt és kedves családját,

70 éves a város - "...hétszáz nap alatt város született a kukoricaföldek helyén"

című kiállítás ünnepélyes megnyitójára

2020. szeptember 4. péntek, 17 óra

Helyszín: 2400 Dunaújváros, Városháza tér 4., Intercisa Múzeum, II. emeleti kiállítóterem

A vendégeket köszönti:

Farkas Lajos, az Intercisa Múzeum igazgatója

A kiállítást megnyitja:

Horváth Tamás, a Dunaújváros mesél blog szerzője

„a városnak nincs polgársága, a lakosság rétegződése egészen friss keletű… Sztálinvárosban, mint valami molekulában összegyűlt az ország valamennyi tája, fajtája és társadalmi osztálya. A legértékesebb alkotó elemek és kalandorok, kiváló szakmunkások és lumpenproletárok, a földtől még el nem szakadt parasztmunkások és egykori grófok, a szocializmus harcosai és fasiszták, nagyra törő fiatalok és deklasszáltak, apácák és prostituáltak, évszázados kohászcsaládok komoly tagjai és aranyásók úgy keveredtek össze a városban, mint a Martin-kemencében a tiszta nyersvas a rozsdás ócskavassal.”

A kiállítás megtekinthető: 2020. szeptember 4. – november 15. között hétköznap kedd- péntek: 10-16 óráig

Az időszaki kiállítás ismertető: 70 éves a város

E-mail: intercisamuz@gmail.com

Támogatók:
Dunaújváros Megyei Jogú Önkormányzata, D-online, InfoDunaújváros, Dunaújvárosi Hírlap, Szuperinfó, Rádió24, D+TV, ArtKalauz, museum.hu, Orosz Csaba, Horváth Tamás, Bali Attila, Holczer Tibor